Mitt Sörmland – läsarnas egna artiklar

Mitt Sörmland - SommarHärlig sommarkväll

Hej

Jag är redaktör på sormlandsbygden.se där även Mitt Sörmland finns tillgängligt för dig som läsare och skribent.

Tanken är att du ska kunna logga in som skribent och ladda upp dina egna artiklar och bilder. Det här är ett jättebra tillfälle att dela med dig och ta del av de riktigt lokala nyheterna som våra journalister aldrig få nys om. Det ger dig också möjlighet att berätta lite extra om de evenemang som är på gång på din ort.

Jag är säker på att det helt enkelt finns massor med intressanta reportage och händelser som sker ute i Sörmlands alla bygder och det ska bli jätteroligt att läsa om.

Till mig kan du dessutom ringa eller mejla med alla möjliga frågor. Hur du lägger in din text på Mitt Sörmland, om du behöver skrivråd eller tips på hur du kan ta bra bilder. Du kan självklart även kontakta mig om du får problem med din inloggning, ditt lösenord eller har andra funderingar.

Kom ihåg att ingenting är varken för stort eller för smått för att skrivas om. Det är bara att börja.

 

Glad midsommar!

Ulrika